live in der Barclaycard Arena | All times are local

{{ match.playdate * 1000 | date:'EEE' }}, {{ match.playdate * 1000 | date:'mediumDate' }}
{{ match.playdate * 1000 | date:'shortTime' }}
{{match.team1.name}}
{{match.result_team1}} -
{{match.team2.name}}
{{match.result_team2}} -

Freitag, 25. Oktober

  • 09:00 - open doors
Element 1
  • 09:30 - clash of clans pre show
  • 09:35 - clash of clans qf #1 | bo2
  • 10:20 - clash of clans qf #2 | bo2
  • 11:05 - clash of clans qf #3 | bo2
  • 11:50 - Clash of Clans QF #4 | bo2
Dota 2 - mit txt
  • 12:55 - Dota 2 pre Show
  • 13:30 - lower bracket ro4a #1 | bo3
  • 17:20 - lower bracket ro4a #2 | bo3
  • 21:10 - lower bracket ro4b #1 | bo3

Samstag, 26. Oktober

  • 09:00 - open doors
Element 1
  • 09:30 - clash of clans pre show
  • 09:45 - clash of clans semi final #1
  • 10:35 - clash of clans semi final #2
Dota 2 - mit txt
  • 12:25 - Dota 2 pre Show
  • 13:00 - lower bracket ro4B #2 | bo3
  • 16:50 - upper bracket final | BO3
  • 20:15 - cosplay contest top 10
  • 20:45 - Lower bracket ro2A | BO3

Sonntag, 27. Oktober

  • 09:00 - open doors
Element 1
  • 09:30 - clash of clans pre show
  • 09:40 - clash of clans final | bo3
Dota 2 - mit txt
  • 12:25 - Dota 2 pre Show
  • 13:00 - Lower Bracket final | bo3
  • 16:25 - paysafe card hall of fame
  • 17:00 - grand final | bo5

Freitag, 25. Oktober

Dota 2 - mit txt
  • 12:00 - Vikin.gg
  • 14:00 - Alliance
  • 16:00 - gambit esports
  • 18:00 - TNC

Samstag, 26. Oktober

Dota 2 - mit txt
  • 11:00 - Talent (Premium)
  • 12:00 - fighting pandas
  • 14:00 - quincy crew
  • 16:00 - 2nd lb ro4a 2
  • 18:00 Team Liquid (Premium)

Sonntag, 27. Oktober

Dota 2 - mit txt
  • 11:00 - Talent
  • 12:00 - 2nd LB ro4a 1
  • 14:00 - 2nd lb ro4b 2
  • 16:00 - 2nd lb ro4a 1
  • 18:00 - 2nd lb ro4b 1

Monatlicher Newsletter

Nur für Dich einfach anmelden und entspannt zurücklehnen.
Jetzt registrieren und nie wieder etwas über ESL One Hamburg verpassen.

played backstage | ALL Times are EDT | All Matches are Bo3

Thursday, September 26th

  • 10:30 AM - pre show
  • 11:00 AM - Group A Match #1, #2
  • ~ 14:35 PM - Group B Match #1, #2
  • ~ 18:10 PM - Group A Winners' Match
  • ~ 18:10 PM - Group A Elimination Match

Friday, September 27th

  • 10:30 AM - pre show
  • 11:00 AM - Group B Winners' Match
  • 11:00 AM - Group B Elimination Match
  • ~ 14:35 PM - Group A Decider Match
  • ~ 18:10 PM - Group B Decider Match